Migla. Kiti pasauliai

Migla. Kiti pasauliai - didžiausias menininko Andriaus Grigalaičio fotografijų ciklas, kuriamas nuo 2018 metų.

Siekiant palengvinti navigaciją, ciklas suskaidytas dalimis pagal geografinę vietovę, kurioje sukurtos fotografijos. Šiuo metu ciklą sudaro šios dalys: Dzūkija, Vilnius, Kipras.

***

Nežinia įjungia vaizduotę, o su ja atsiveria nauji Pasauliai slypintys už regos ribos. Pasauliai - slypintys milijonuose ore sklandančių vandens atomų. Pasauliai - gimstantys neuronų jungtyse. Pasauliai – siunčiantys signalus iš kavos puodelio juodumos.

Migla. Ištrintas kelias atgal. Iš tamsos į šviesą ir atgal.

Begalinė, tuščia, absoliuti migla.

Šioje ciklo dalyje pristatau fotografijas sukurtas Dzūkijos etnografiniame regione, pasižyminčiame dideliu miškingumu ir retai apgyvendintomis teritorijomis, kurios savitai įtakoja ten gyvenančius ir kuriančius žmones.

Migla. Vilnius

Ši ciklo dalis sukurta Vilniaus mieste (ir jo apylinkėse) pasižyminčiame didele vizualine įvairove - įspūdingu senamiesčiu, sovietmečio blokinės architektūros miegamaisiais rajonais, pramonine miesto dalimi ar net kraštovaizdžio draustiniais.

Migla. Kipras

Fotografijos atsiradusios iš būtinybės atitrūkti, kardinaliai pakeisti savo buvimo vietą... Savo kūnu pajusti kitą klimatą, akimis išvysti kitą kraštovaizį

Migla. Islandiška lygtis

2021 metais viešint Islandijoje SIM rezidencijoje sukurtos fotografijos